Späť

Salaš Zbojská

Adresa: Hlavná 62, Pohronská Polhora 976 56
GPS: 19.8541523, 48.7446495

Salaš Zbojská
Salaš Zbojská galeria 0
Salaš Zbojská galeria 1

Disponujete fotografiou k tomuto miestu?
Možete nám ju zaslať na admin@karpatskyportal.sk

Zobraziť na mape

V okolí

Na trase Pohronskej Polhore a Tisovcom v sedle Zbojská je vybudovaný unikátny areál "Zbojnícky dvor". Je to vzorový príklad, ako je možné rozvíjať vidiecky turizmus na báze typickej slovenskej tradičnej kultúry. Centrom areálu je Salaš, fungujúci ako reštaurácie v rýdzo horehronskom tradičnom štýle. Takýto originálny salaš zatiaľ nenájdete nikde inde na Slovensku. Okrem salaša tu môžte nájsť: Informačné centrum, predaj vlastného syra a syrových výrobkov, pre návštevníkov je pripravený turistický vyhliadkový autobus a mnoho iné aktivity. Súčasťou areálu je klasický salaš s chovom oviec, kde je zriadené ubytovanie a syráreň.

Informačné centrum Sedlo Zbojská slúži širokej verejnosti a poskytuje informácie o možnostiach rekreačného a turistického využitia blízkeho aj vzdialenejšieho okolia (Horehronie, Gemer, Slovenské rudohorie, Nízke Tatry, Muránska planina, Veporské vrchy). V informačnom centre si môžete zakúpiť rôzne ručne vyrobené suveníry od ľudových remeselníkov z blízkeho okolia (Gemer a Horehronie).

Informačné centrum je otvorené denne od 9.30 do 20.30 h v hlavnej turistickej sezóne a v mimosezóne na požiadanie u personálu reštaurácie Salaša Zbojská.

Otváracie hodiny pre reštauráciu je denne od 10:00 do 21:00 hod.