Disponujete informáciou, že sa vo vašom okolí koná podujatie?
Dajte nám vedieť! S radosťou zaradíme podujatie do nášho kalendára.
Prejsť na kontaktný formulár
Top Funky Night by DJ ČIČO!
18Nov

Top Funky Night by DJ ČIČO!

Rimavska Sobota

Beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým
16Nov

Beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým

Rimavska Sobota

V rámci celodenného podujatia Rimavská Sobota – Mesto tolerancie – מססטו סובלנות, organizuje Židovská náboženská obec v spolupráci s MsKS a Knižnicou Mateja Hrebendu v piatok, 16. novembra 2018 o 17.00 hod. besedu so spisovateľom a publicistom Michalom Hvoreckým. Rodákom z Bratislavy, úspešným mladým spisovateľom poviedok i románov. Jeho knihy vyšli v prekladoch do nemeckého, poľského, talianskeho, českého a srbského jazyka. Pravidelne píše články pre noviny doma i v zahraničí. A ako píše sám autor v jednej z poviedok: „Svet má zmysel len vtedy, keď je príbehom.“
Tak príďte spolu s nami ochutnať kúsok tohto príbehu
Tešíme sa na Vás 


Preßburger klezmer band: Balady
16Nov

Preßburger klezmer band: Balady

Rimavska Sobota


Pozývame Vás v piatok, 16. 11.o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na koncert jedinečného bratislavského hudobného zoskupenia PREßBURGER KLEZMER BAND, ktoré sa inšpiruje emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer. Koncert je súčasťou podujatia „Rimavská Sobota – mesto tolerancie štyroch etník, ktoré organizuje miestna Židovská náboženská obec s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek v MsKS. 

PREßBURGER KLEZMER BAND
si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa. Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby. PREßBURGER KLEZMER BAND má na konte niekoľko albumov a mnoho úspešných spoluprác na filmových, divadelných a iných projektoch.

Návod na prežitie
16Nov

Návod na prežitie

Rimavska Sobota

V rámci literárneho projektu Kniha v srdci srdce v knihe realizovaného vďaka podpore Fondu na podporu umenia privítame v našej knižnici dňa 16. novembra 2018 o 17.00 hod. známeho slovenského lekára, pána Igora Bukovského, ktorý sa od roku od roku 1992 venuje otázkam výživy a trendom v oblasti zdraviu prospešnej životosprávy. 
Ak vás trápi vaša životospráva, vaše zdravie, jedálniček, alebo ste len zvedaví, neváhajte, nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť a zavítajte k nám do knižnice.
Tešíme sa na Vás :)


★ SIMA ★ v Montego Clube - 16.11.2018
16Nov

★ SIMA ★ v Montego Clube - 16.11.2018

Rimavska Sobota


Tááákže 16.11.2018 vystúpi v Montegu SIMA ! 😍😍
Jedna z TOP raperiek na scéne..čo skladba to HIT, takže sa priďte s nami poriadne zabaviť. 😊
O afterparty sa postará talentovaná ★ DJ Sofi F ★ a ★ DJ Attomic ★. Čiže o zábavu máme postarané až do rána. 

▶ https://www.youtube.com/watch?v=Sb3cU1Veom4 ◀
▶ https://www.youtube.com/watch?v=q26TN-PsL_w ◀
▶ https://www.youtube.com/watch?v=JgQXV0_DQcc ◀
▶ https://www.youtube.com/watch?v=0bqjxil2MRA ◀

🔷 Rezervácie boxov len cez FB správy │box je spoplatnený sumou 20€, kde je v cene fľaša šampusu │ box je potrebné obsadiť do 23:00 inak prepadá rezervácia 🔷

Tajomstvo medovnikoveho srdca
22Nov

Tajomstvo medovnikoveho srdca

Roznava


Prednáška v kaštieli: Priblíži náboženský život Andrássyovcov
17Nov

Prednáška v kaštieli: Priblíži náboženský život Andrássyovcov

Betliar


V kaštieli Betliar si pre nadšencov histórie a rodu Andrássyovcov pripravili zaujímavú prednášku. 

Prierez konfesionálnym životom príslušníkov šľachtického rodu Andrássyovcov a jeho zmeny, ktoré sa odohrávali na pozadí politických, vojenských a spoločenských udalostí Uhorska, ponúkne záujemcom pripravovaná prednáška v priestoroch kaštieľa v Betliari.

Tá sa skutoční v sobotu (17.11.) od 14:00 hod. v priestoroch historického kaštieľa.

„Budeme sa venovať najmä zlomovým obdobiam cirkevných dejín a tomu, aký vplyv mali na šľachtický rod Andrássyovcov, ale tiež podporovaniu jednotlivých denominácií,“ priblížila kultúrno-propagačná manažérka Múzea Betliar Judita Krajčiová.

Následne dodala, že prednášateľom bude kurátor múzea Matúš Molnár.

zdroj:Roznava24

Zažite NOC DIVADIEL v našom meste: Čo si pripravil Actores pre Rožňavčanov?
17Nov

Zažite NOC DIVADIEL v našom meste: Čo si pripravil Actores pre Rožňavčanov?

Roznava